Potíte sa v zime? Vyrábame riešenie, ktoré pomohlo takmer 150.000 ľuďom na celom svete a môžeme pomôcť aj vám (odkaz na lekárov). Využi jesennú akciu a do 27.11.2022

získaš zľavu až US$300, záruku vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti a dopravu zadarmo.
KLIKNITE A ZÍSKAJTE ZĽAVU HNEĎ TERAZ
Príčiny nadmerného potenia

Nadmerné potenie, označované tiež ako hyperhidróza, sa prejavuje najčastejšie počas dospievania, hormonálnych zmien, klimaktéria, tehotenstva a výnimkou nie sú ani prípady, keď postihnutý trpí nadmerným potením už od veľmi útleho veku. Čo nadmerné potenie spôsobuje, nie sú lekári do dnešnej doby schopní spoľahlivo určiť. Čo sa však vie určite, že sa jedná o dedičné ochorenie, ktoré sa prenáša z niektorých rodinných príslušníkov na potomkov. Pravdepodobne sa jedná o poruchu nervových vzruchov vysielaných od mozgu do potných žliaz. Nervový vzruch inštruuje potné žľazy o nutnosti spustiť proces silného potenia aj v prípade, že to telo vôbec nepotrebuje.

Na tomto princípe je tiež založená veľmi kontroverzná operácia s názvom hrudná, či bedrová sympatektómia. Chirurg, cez malé otvory v podpazuší alebo slabinách odstráni zhluk nervov (sympatektóm), cez ktorý sa tieto nervové vzruchy prenášajú. Potenie po takejto operácii prestáva, ale podľa dostupných informácií sa objavuje inde na tele v rovnako veľkej miere. Túto operáciu nemožno s pokojným svedomím nikomu odporučiť.